9 Wiosenne Spotkanie z Informatyką Śledczą 

Za nami już kolejne – 9 Wiosenne spotkanie z informatyką śledczą! 11 i 12 kwietnia zaprezentowaliśmy Państwu najnowsze rozwiązania światowych liderów z obszaru computer i mobile forensic (Magnet Forensic, OPENTEXT, MSAB, Amped Software, BlackBag Technologies, Atola Technologies i Digital Intelligence). Tym razem w nowej, poszerzonej formule o drugi – w pełni warsztatowy – dzień konferencji.

W pierwszym dniu konferencji uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami najlepszych dostawców rozwiązań computer & mobile forensic w części wystawienniczej oraz posłuchać ich prelekcji, które prowadzili wraz ze specjalistami Mediarecovery. W trakcie 360 minut wykładów poruszyliśmy tematy takie jak: ekstrakcja i analiza danych z WhatsApp czy drona oraz nowości w oprogramowaniach XRY i AXIOM. Drugiego dnia konferencji nasi uczestnicy mogli jeszcze dokładniej poznać flagowe rozwiązania informatyki śledczej AXIOM i XRY dzięki warsztatom oraz pokazowi użycia EnCase 8.  

wiosenne spotkanie z informatyką śledczą prezentacje

W tegorocznej konferencji w obu dniach wzięło udział ponad 160 uczestników, a sale warsztatowe dnia drugiego były pełne. Bez wątpienia więc nową – 2 dniowa formuła przypadła uczestnikom do gustu, co dodatkowo potwierdzają odpowiedzi zawarte w pokonferencyjnej ankiecie. W ankiecie uczestnicy mogli również zagłosować na najlepszą prezentację, wybierając tym samym najlepszego prelegenta. Jednogłośnie tegorocznymi zwycięzcami zostali Ghennadi Konev (MSAB) wraz z Michałem Tatarem (Mediarecovery) prezentujący „PhotoNowe możliwości mobile forensic”! (gratulujemy!)