FireEye i Mediarecovery podniosą bezpieczeństwo polskich firm

Mediarecovery, największa polska firma zajmująca się informatyką śledczą rozpoczęła współpracę z FireEye, liderem w zakresie powstrzymywania zaawansowanego malware. Pozwoli to polskim firmom zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa informatycznego, a co za tym idzie lepiej chronić dane, użytkowników, aplikacje i infrastrukturę.

FireEye oferuje unikatowy na rynku produkt pozwalający na analizę zaawansowanego malware. Jego użycie pomaga rozwiązać m.in. problem ataków APT (Advanced Persistent Threats), indywidualnie przygotowywanych pod kątem konkretnych organizacji. Pozwala również rozpoznać złośliwe oprogramowanie, takie jak ataki zero-day, niemające jeszcze swojej sygnatury w bazach programów antywirusowych. Rozpoznają one jedynie 25% zagrożeń, nie chroniąc już organizacji w stopniu wystarczającym.

Mediarecovery specjalizuje się w informatyce śledczej oraz wdraża w Polsce nowatorskie rozwiązania bezpieczeństwa IT. Wybór FireEye, jako partnera, stanowi uzupełnienie oferty firmy pozwalający na jeszcze bardziej kompleksową ochronę biznesu klientów. Zaawansowanie dzisiejszego szkodliwego oprogramowania, jego personalizacja pod kątem konkretnej ofiary, a także idące za tym straty finansowe i wizerunkowe powodują, że staje się on jednym z głównych zagrożeń bezpieczeństwa IT – mówi Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery. Dzięki FireEye będziemy mogli zaoferować naszym klientom najskuteczniejsze narzędzie rozwiązania tego problemu – dodaje.

„Współczesne cyberzagrożenia są znacznie bardziej rozbudowane i zaawansowane, dlatego też potrafią ominąć tradycyjne zabezpieczenia wykorzystywane przez przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na te problemy jest rozwiązanie FireEye” – powiedział Mirosław Szymczak, dyrektor regionalny ds. współpracy z partnerami odpowiedzialny za Europę Środkowo-Wschodnią w firmie FireEye. „Cieszymy się, że firma Mediarecovery, dołączyła do grona naszych partnerów handlowych. Skuteczność dotarcia z produktami FireEye do klientów docelowych i zaspokojenia ich potrzeby związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych jest możliwe dzięki sieci partnerskiej w ramach, której firma funkcjonuje na całym świecie. Dlatego też pozyskanie profesjonalnych i wyspecjalizowanych partnerów handlowych, takich jak Mediarecovery, w Polsce i naszym regionie jest kluczowe dla odniesienia sukcesu na poszczególnych rynkach”.

Na czele FireEye stanął David DeWalt. To jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych managerów w segmencie światowego bezpieczeństwa IT. Posiada 25- letnie doświadczenie w branży. Wcześniej DeWalt był m.in. szefem McAfee, gdzie wynegocjował rekordowe przejęcie firmy przez Intel, za kwotę ponad 7,6 miliarda dolarów. Prezydent USA Barack Obama zaprosił go do swojej grupy doradczej – National Security Technology Advisory Council. Jak mówi Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery – David DeWalt na czele FireEye oznacza wysoką jakość oferowanych produktów, skuteczne zarządzanie oraz powodzenie biznesowe projektu – dodaje Sebastian Małycha.

Jeszcze w pierwszej połowie roku wybrani klienci Mediarecovery będą mogli osobiście poznać rozwiązanie do samodzielnej analizy malware. Mediarecovery i FireEye organizują dla nich kilkugodzinny warsztat praktyczny.