Advanced Threat Summit 2021

Zarządzanie podatnościami? Przeciążony SOC? – podczas ATS szkolimy i doradzamy.


W dniach 22-24 listopada odbędzie się kolejna edycja konferencji Advanced Threat Summit.  Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was szereg wydarzeń poruszających ważne i naglące branżowe tematy.

Widzimy się już pierwszego dnia (22 listopada), o godzinie 11:00, podczas warsztatów pt.: „Zarządzanie podatnościami – wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać”, organizowanych przez firmę RSA. Poprowadzą je we, współpracy z Mediarecovery, architekci IDM/GRC, Paweł Kulpa i Grzegorz Kowalczyk z SimplySec.

Podatności, to obok czynnika ludzkiego, najczęściej wymieniana przyczyna ataków. Globalne bazy zawierają dziesiątki tysięcy luk systemowych. Zagrożenie jest znane i powszechne. Pomimo tego, odpowiednie zarządzanie procesem obsługi podatności rodzi wiele pytań i wątpliwości. Podczas warsztatów prowadzący odpowiedzą m.in. na pytania: Jak odpowiednio zarządzić procesem, aby chronić właściwe zasoby? Które zasoby są właściwe? Co robić jeśli nie ma patcha? Pokażą także, w jaki sposób narzędzie ARCHER pomaga uporządkować temat podatności w organizacji. Na uczestników warsztatów czeka live demo, konkursy i merytoryczna dyskusja.

W drugim dniu konferencji zapraszamy na wystąpienie pt.: Dlaczego współczesny SOC powinien być automatyczny?”. Jako autoryzowany partner Palo Alto Networks opowiemy, jak walczyć z przeciążeniem działów bezpieczeństwa oraz jak przygotowywać SOC na obsługę coraz większego wolumenu zdarzeń i incydentów.

Ostatni dzień konferencji zamkniemy warsztatem o tym samym tytule. Ruszamy o godzinie 9:00. Tym razem uczestnicy dowiedzą się: jak optymalizować pracę SOC w praktyce, jak działają playbooki oraz którą część pracy można i wręcz należy pozostawić sztucznej inteligencji, a którą nadal warto kontrolować i wykonywać manualnie. Każdego zaineresowanego tematem serdecznie zapraszamy na warsztaty z wykorzystaniem Cortex XSOAR, podczas których prowadzący przedstawią ciekawe przykłady wykorzystania platformy. Będzie także samodzielna praca oraz dużo emocji i nagrody podczas CTF. Warsztaty poprowadzą inżynierowie ds. bezpieczeństwa IT z Mediarecovery, Robert Ługowski i Jarosław Kopeć oraz przedstawiciele z Palo Alto Networks.

Tegoroczna, ósma już edycja konferencji Advanced Threat Summit po raz pierwszy odbędzie się w formie hybrydowej.  Grono specjalistów i ekspertów z branży IT Security spotka się w warszawskim hotelu Marriott. Organizator umożliwia również dostęp do prelekcji on-line. W programie nie zabraknie spotkań branżowych, dyskusji na temat rozwiązań i usług w obszarze IT Sec oraz oferty warsztatowej dla uczestników.

Przed jakimi zmianami stoją działy bezpieczeństwa w organizacjach? Jakie są trendy rozwoju SOC? Jakie nowe zagrożenia i wyzwania stoją przed obrońcami cyberprzestrzeni? Dowiecie się już wkrótce. Czekamy na Was.

——-

Warsztaty dostępne są wyłącznie dla uczestników konferencji. Aby się na nie zapisać należy skontaktować się z organizatorem ATS. Jeżeli potrzebujecie pomocy – kontaktujcie się z nami: marketing@mediarecovery.pl