Zwiększenie skuteczności działań mobile forensic

Wzrost złożoności urządzeń mobilnych i objętości zawartych w nich danych zwiększył zapotrzebowanie na inteligentniejsze, a zarazem szybsze metody ekstrakcji materiału dowodowego. Specjaliści MSAB dopracowali zarówno XRY i jego możliwości wyodrębnienia informacji, jak również XAMN, zestaw narzędzi do analizy, aby pomóc ekspertom w pozyskaniu i analizowaniu większej ilości danych z większej liczby urządzeń, w szybszy i bardziej wydajny sposób.

Zapoznajmy się z najnowszymi i najbardziej unikalnymi funkcjonalnościami obu rozwiązań:

Szybsze przetwarzanie obrazu

W najnowszej wersji XRY wykorzystuje procesory graficzne NVIDIA CUDA i dzięki temu przetwarza obraz z 20 razy większą prędkością niż do tej pory. W rezultacie skraca to czas dekodowania i klasyfikowania plików graficznych w celu automatycznego rozpoznawania zawartości oraz analizy obrazu w XAMN. Podczas analizy dużej ilości obrazów, szukając zdjęć z odpowieniej kategorii (narkotyki, broń itp.) można odczuć wyraźną róźnicę prędkości.

Potrójne równoczesne ekstrakcje

XRY pozwala użytkownikom dokonywać wyodrębniania danych równocześnie z trzech urządzeń mobilnych za pomocą jednego klucza licencyjnego. W sytuacji, gdy czasu na pozyskanie danych jest jak na lekarstwo możliwość kilku jednoczesnych ekstrakcji poprawi skuteczność działania.

XRY Photon

Photon automatycznie zbiera dane WhatsApp (tekst, obraz, dokumenty) z urządzenia z systemem Android i prezentuje je w sposób umożliwiający wyszukiwanie, filtrowanie i wykonania działań analitycznych. XRY Photon jest dołączony do każdej licencji XRY bezpłatnie.

XRY Drone

XRY Drone pozwala szybko wyodrębnić i odkodować dane m.in. tory lotu, miejsce uruchomienia, wykonane obrazy, nagrane wideo oraz parametry związane z mocą, pozycją, wysokością, prędkością, kątem nachylenia przechwyconego drona. Wyodrębnione dane można przeglądać i analizować w ramach XAMN. Filmy i zdjęcia są przeglądane w taki sam sposób, jak treści multimedialne z telefonów komórkowych, a dane ścieżki lotu można wizualizować na mapie. W związku z popularnością oraz wzrostem popytu dronów firmy DJI to właśnie na produkty tej firmy nastawiony jest obecny release XRY Drone.

Nowe funkcje wizualizacji i analizy w XAMN

XAMN Horizon może zaoszczędzić czas specjaliastów, zapewniając jednocześnie cztery widoki danych z wielu urządzeń. Co więcej, dodatek XAMN pokazuje interakcje między danymi. Cztery wspomniane wczesniej widoki to ujęcie danych w widoku geograficznym, czatu, osi czasu oraz powiązań między danymi. Dzięki XAMN Horizon możemy spojrzeć na pozyskane informacje z lotu ptaka, aby dostrzec co wchodzi w interakcje z czym, czego powiazanie dotyczy, gdzie wystąpiło i kiedy.