Za nami 8 Wiosenne Spotkanie z Informatyką Śledczą

Dnia 10 kwietnia 2018 odbyła się już 8 Wiosenne Spotkanie z Informatyką Śledczą organizowane przez Mediarecovery. Po raz kolejny mieliśmy okazję zaprezentować najnowsze rozwiązania światowych liderów w zakresie technologii wykorzystywanej w obszarze Computer Forensics.

Prelegenci z całego świata

Tak samo, jak w ubiegłych latach na 8 Wiosennym Spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli światowych dostawców rozwiązań z zakresu computer forensic. W gronie Partnerów konferencji znalazły się firmy: MSAB, BlackBag Technologies, Guidance Software/OPENTEXT, Griffeye. Poniższe zdjęcie przedstawia Partnerów i organizatorów wydarzenia.

Wiedza i przydatne informacje z zakresu informatyki śledczej

Bazując na doświadczeniach z poprzednich edycji dołożyliśmy wszelkich starań, aby większość prezentacji odbywała się w języku polskim. W związku z tym, w tym roku mieliśmy tylko 2 prezentacje w j. angielskim – Magnus Hedlund, Griffeye, prezentacja dotycząca współdzielenia zadań w projektach typu VIC,  oraz wystąpienie Tima Thorne, BlackBag Technologies, pt. Apple File System (APFS) – Acquisition, Decryption and Analysis. 5 prezentacji dotyczących rozwiązań – ETL Forensic Intelligence, XAMN, XRY, EnCase Mobile Investigator, AXIOM Cloud, było przygotowanych w j. polskim, a osobami prezentującymi byli specjaliści Mediarecovery.

Organizacja

W konferencji wzięło udział ponad 140 osób m.in. funkcjonariusze polskich służb mundurowych, ale i niezależni specjaliści, pracownicy działów analiz, bezpieczeństwa IT w podmiotach wykorzystujących narzędzia śledcze. Dzięki wypełnionym ankietom ewaluacyjnym wiemy, że spotkanie spełniło (oraz przewyższyło) oczekiwania uczestników.

Podsumowując, zaobserwowaliśmy iż musimy postarać się o większą salę na 9 edycję Wiosennych Spotkań z Informatyką Śledczą, gdyż zainteresowanie tematyką Computer Forensic rośnie z roku na rok, co nas absolutnie bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że w następnym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie!