Warsztaty z AXIOM Complete na Magnet User Forum

1 i 2 października odbyły się bezpłatne warsztaty techniczne „Magnet User Forum”, na których uczestnicy poznawali działanie platformy AXIOM Complete od Magnet Forensic.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż udało nam się spotkać z entuzjastami informatyki śledczej w dwóch różnych lokalizacjach – Gdańsku i Katowicach. W obu miejscach w warsztatach brało udział po 40 specjalistów, którzy zajmują stanowiska m.in. w resorcie finansów, spraw wewnętrznych, obrony narodowej oraz wybranych spółkach akcyjnych.

Warsztat w języku polskim oraz angielskim przeprowadzili specjaliści zarówno z Mediarecovery jak i Magnet Forensic. Po słowach wstępu związanych z rozwojem technologii kryminalistycznych, płynne przeszliśmy do przybliżenia uczestnikom możliwości i funkcjonalności produktu AXIOM, by w kolejnym kroku mogli sami przekonać się, jakie możliwości niesie za sobą platforma.

Na podstawie scenariusza oraz udostępnionym obrazie danych uczestnicy przeszli przez następujące etapy naszej agendy:

  • Studium przypadku: wyciek wrażliwych danych projektowych z małego przedsiębiorstwa.
  • Zabezpieczanie oraz analiza danych z wielu źródeł (komputery, nośniki, urządzenia mobilne, chmura) – możliwości oraz wyzwania.
  • Analiza zabezpieczonych informacji, wykorzystanie zaawansowanych algorytmów, sztucznej inteligencji.
  • Prezentacja możliwości   związanych   z raportowaniem, przekazywaniem    danych    do dalszej analizy.

Całość podsumowaliśmy nowościami jakie oferuje AXIOM oraz zdradziliśmy kilka szczegółów dot. współpracy między Magnet Forensic, a Grayshift. Już za niedługo podzielimy się z Wami szczegółami.