Produkty Tableau w ofercie największego sklepu informatyki śledczej

Mediarecovery, największa polska firma świadcząca profesjonalne usługi informatyki śledczej rozszerzyła swoją ofertę o produkty marki Tableau.

Tableau jest amerykańską firmą z ugruntowaną pozycją na rynku narzędzi informatyki śledczej. Europejski oddział firmy zlokalizowany jest w Szwajcarii. Z produktów Tableau korzystają śledczy na teranie całej Unii Europejskiej, zarówno mundurowi jak i cywilny. Mediarecovery jest jedynym autoryzowanym sprzedawcą produktów Tableau w Polsce. Nowe produkty to między innym:

Tableau Forensic USB Bridge TK8 – dający opartą na sprzęcie, bezpieczną możliwość blokowania zapisu urządzeń magazynujących pracujących na interfejsie USB 2.0. Blocker pracuje z urządzeniami typu “pendrive”, zewnętrznymi dyskami USB, urządzeniami typu Apple Ipod, a nawet z aparatami fotograficznymi.
Tableau IDE TK14 Pocket – czyli “kieszonkowy” model urządzenia do blokady zapisu na dyskach z interfejsem IDE. Wymiary TK14 to ok. 6cm x 3,5cm x 2,3 cm. Jest zaprojektowany do bezpośredniego montażu na dyskach IDE bez kabli sygnałowych i zasilających.
Tableau SATA TK3u – jest blokerem zapisu stworzonym dla dysków SATA. Jako jeden z nielicznych posiada bezpośrednią obsługę dysków z interfejsem Serial-ATA (bez użycia adaptera). TK3u jest kompatybilny z portami SATA1 i SATA 2.
Tableau SCSI TK4 – jest urządzeniem zapisu stworzonym dla dysków SCSI. Urządzenie współpracuje z dyskami SCSI w trybie 8 i 16-bitowymz transferem do 80 MB/s i jest kompatybilny z dyskami SCSI SE (Single-ended) oraz SCSI LVD (Low Voltage Differential).

Internetowy sklep dla specjalistów informatyki śledczej http://www.forensictools.pl/ dysponuje bogatą ofertą dla osób chcących stworzyć samodzielną platformę lub stanowisko do działań z tego zakresu. Z jego usług korzystają szeroko rozumiane organa ścigania, a także samodzielni specjaliści computer forensics. Więcej informacji na www.forensictools.pl

Informacje o firmie

Mediarecovery jest największą polską firmą świadczącą profesjonalne usługi informatyki śledczej (computer forensics), posiadającą 60% udział w rynku. Firma od kilku lat odnotowuje znaczący wzrost swoich obrotów, w 2006 roku wyniósł on 40%.Mediarecovery dysponuje największym w tej części Europy specjalistycznym laboratorium informatyki śledczej, w którym prowadzone są analizy w zakresie poszukiwania dowodów elektronicznych. Dodatkowo laboratorium świadczy również usługi odzyskiwania i utylizacji danych. Firma współpracuje ze większością wiodących producentów sprzętu i oprogramowania computer forensics. Wśród klientów Mediarecovery znajdują się m.in. instytucje sektora bankowego, telekomunikacyjnego, energetycznego, farmaceutycznego, prokuratury w całym kraju, urzędy administracji centralnej i samorządowej oraz komendy policji, komendy miejskie, Żandarmeria Wojskowa, inne służby mundurowe i agencje rządowe wykonujące zadania z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.