System MediaID Interception Detector

MediaID to System Identyfikacji Fałszywych Stacji Bazowych. Dlaczego warto z niego korzystać? Coraz częściej dochodzi do ataków i nieuprawnionych manipulacji infrastruktury sieci telefonii komórkowej m.in. połączeń telefonicznych, SMS, treści czatów czy też wiadomości poczty elektronicznej oraz całego ruchu internetowego, który przechodzi przez urządzenia końcowe (telefon, laptop, modem) użytkownika. Dzieje się tak, gdyż narzędzia typu IMSI Catcher nie są już zarezerwowane tylko i wyłącznie dla Podmiotów Uprawnionych (LI).

Aby zabezpieczyć się przed atakiem skierowanym na dane telekomunikacyjne stosuje się szyfrowanie GSM (80% połączeń na świecie). Niestety podatności tych zabezpieczeń i metody dekodowania są znane i publikowane od wielu lat. Wykorzystuje się je m.in. w komercyjnych systemach specjalnych projektowanych głównie dla Podmiotów Uprawnionych (LI). Takie systemy mogą być też budowane przez hackerów, którzy w prosty sposób przeprowadzają atak na wybrany terminal i przechwytują prywatne dane swojego celu. MediaID jest odpowiedzią na tego typu problemy.

MediaID – jedyne na rynku rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej

System Identyfikacji Fałszywych Stacji Bazowych (MediaID) jest platformą monitorującą wszystkie dostępne na świecie częstotliwości technologii 2G, 3G oraz 4G. Zabezpiecza sieci telefonii komórkowej przed wszelkimi manipulacjami i anomaliami spowodowanymi działaniami urządzeń typu IMSI Catcher oraz innym bezprzewodowym sprzętem do zaburzania ruchu radiowego.

System monitoruje następujące sieci:

  •  GSM 850/900MHz
  •  DCS 1800/1900MHz
  •  UMTS 850/900MHz
  •  UMTS 2100MHz
  •  LTE 800MHz
  •  LTE 1800MHz
  •  LTE 2100MHz
  •  LTE 2600MHz

Made by Mediarecovery

Rozwiązanie MediaID jest oparte na unikalnych i skomplikowanych algorytmach oraz wysokiej jakości, specjalnie zaprojektowanej elektronice. Całość jest produkowana i programowana w Polsce przez Mediarecovery. Podstawową funkcją MediaID jest skanowanie i monitorowanie wszystkich dostępnych sieci będących w zasięgu urządzenia. System automatycznie zapisuje wszystkie dane z wykonanych pomiarów, a następnie dokonuje ich analizy.

1, 3 i więcej

Zastosowanie jednego MediaID pozwala na ochronę lokalizacji, w której się znajduje w trybie 24/7/365 poprzez stały monitoring sieci. Trzy urządzenia pozwalają wykryć miejsce, w którym aktualnie jest uruchomiony fałszywy BTS zapewniają ochronę 24/7. Zastosowanie więcej niż trzech urządzeń umożliwia aktywną ochronę przed podsłuchem całej lokalizacji wielkości np. dzielnicy rządowej.

Przykładowe ataki

Przykład ataku Man in the Middle:

media id2 bts

Przykład wykrycia fałszywej stacji BTS przy użyciu jednego urządzenia MediaID:

mediaid

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się na nami!