Security Case Study 2019 – musisz tam być!

Konferencja Security Case Study odbędzie się po raz szósty. Udział w niej to unikalna okazja dostępu do najświeższej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa IT i informatyki śledczej przedstawianej przez ekspertów z całego świata. Połączenie security i „forensics” to jeden z aspektów mocno ją wyróżniający. Organizatorom przyświeca idea: minimum marketingu – maksimum konkretów.

To pewnie dzięki tej idei na konferencji z roku na rok zwiększa się ilość uczestników. W ubiegłym roku było ich 650, a rok wcześniej raptem 600. Tak duża ilość ludzi nie może się mylić. Dlaczego SCS przyciąga coraz to więcej osób?

Merytoryka i konkrety przygotowane na Security Case Study

Podczas Security Case Study 2019 będziesz mógł uczestniczyć w 4 pełnych ścieżkach tematycznych i towarzyszącym im, jako dodatek, cyklu debat. Całość pomyślana jest tak żeby każdy z uczestników wyniósł z tego jak najwięcej dla siebie. Informacje marketingowe spotkasz co najwyżej w ulotkach, na samych wykładach będzie technicznie, merytorycznie i bardzo konkretnie. Oto planowane ścieżki:

Pierwsza z nich, SCS PRO, poświęcona jest bezpieczeństwu IT. Widzianemu zarówno ze strony niezależnych ekspertów, fachowców z większych lub mniejszych instytucji, jak i producentów rozwiązań.

Druga, SCS URDI, za wiodący temat poruszanych zagadnień przyjmuje szeroko rozumianą informatykę śledczą. Uczestnicząc w niej poznasz m.in. możliwości analiz śledczych Whatsappa, poprawiania jakości zdjęć i filmów czy działań śledczych w Dark Webie. Oczywiście nie tylko te trzy obszary będą poruszane.

Trzecia, SCS Open, to możliwość zapoznania się z nowinkami ze świata bezpieczeństwa IT i nie tylko. Na ścieżce spotkasz prelegentów przedstawiających szerokie spektrum zagadnień.

Czwarta, SCS Elevator Pitch, to nasz konferencyjny Hyde Park. Spektrum poruszanych tematów jest bardzo szerokie, ale co ważne, za każdym razem niezwykle interesujących. To co odróżnia Elevator Pitch od pozostałych ścieżek to fakt, że scena ustawiona jest w sekcji Expo.

Cykl debat to unikalna możliwość porozmawiania i wymiany poglądów na interesujące uczestników tematy. W naszym środowisku brakuje takiego forum wymiany opinii, a cykl Debat SCS choć w pewnym stopniu wypełnia tą lukę.

Wspomniana wcześniej sekcja Expo to możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami producentów. Unikalna szansa na zadanie interesujących cię pytań bez konieczności umawiania się na oficjalne spotkania i bez konsekwencji w postaci niekończących się telefonów od przedstawicieli handlowych.

Pełną wiedzę dotyczącą poruszanych zagadnień i tematów poszczególnych wykładów znajdziesz tutaj: https://www.securitycasestudy.pl/program-2019-3/ Program jest stale uzupełniany więc zaglądaj tam co jakiś czas.

Warsztaty

Oprócz tradycyjnie przyjętych, na wszystkich konferencjach wykładów, udział w SCS to również możliwość skorzystania z warsztatów. Są one propozycją dla uczestników, którzy chcą więcej. Podczas nich jest okazja własnoręcznie zmierzyć się z rozwiązaniem problemów pod okiem prowadzących warsztat specjalistów. W niektórych przypadkach można potraktować je jako proof-of-concept systemu czy rozwiązania IT, które być może przydałoby się w Twojej organizacji. Jednocześnie to okazja do zdobycia głębszych umiejętności praktycznych.

Jeśli jesteś zainteresowany zajrzyj tutaj: https://www.securitycasestudy.pl/warsztaty-2019/

Capture the Flag

To event towarzyszący konferencji skierowany do osób preferujących nieco więcej adrenaliny w życiu. Zamiast siedzieć i słuchać innych można wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą podczas koleżeńskiej rywalizacji z innymi. Na najlepszych czeka nagroda pieniężna o wartości 7500 złotych. „Płatne” jest również drugie i trzecie miejsce! Zatem jeśli chcesz się sprawdzić – zapraszamy. Szczegóły znajdziesz tu: https://www.securitycasestudy.pl/ctf-2019/

Networking i impreza wieczorna

Nie samą wiedzą człowiek żyje. Rozumiemy to dobrze dlatego podczas Security Case Study jest mnóstwo okazji do kuluarowych rozmów, dyskusji, nawiązywania znajomości. Zwieńczeniem tego mniej oficjalnego obszaru jest impreza wieczorna kończąca pierwszy dzień konferencji. Przy jedzeniu, piciu (nie tylko bezalkoholowym) można z perspektywy spojrzeć na wydarzenia mijającego dnia i raz jeszcze je omówić. Najwytrwalsi prowadzą ożywione dyskusje do późnych godzin nocnych. Albo wczesno-porannych, zależy jak na to spojrzeć…

Nie zapomnij przegapić naszego stoiska i… wykładu!

Jeśli będziesz na SCS to nie wyobrażamy sobie żebyś się z nami nie spotkał. Zapraszamy na nasze stoisko gdzie rozprostujesz nogi na wygodnej kanapie, ciekawie porozmawiasz, a jak będziesz miał ochotę to możesz porywalizować z innymi w quizy. Oczywiście będą nagrody dla najlepszych!

Serdecznie też zapraszamy na wykład Pawła z SimplySec, który odbędzie się drugiego dnia o 13.10. Najlepiej już wpisz to sobie w kalendarz: 13 września, godzina 13.10, ścieżka SCS PRO, wykład pt. ”Uprawnienia jako niezbędne narzędzie pracy i śmiertelne ryzyko dla firmy, czyli Pracownik Schrödingera”.

Security Case Study 2019

Nie przedłużając – zrobisz duży błąd jeśli odpuścisz sobie udział w SCS. Jeśli jesteś z naszej branży to po prostu musisz tam być! Zarejestrować możesz się tutaj: https://www.securitycasestudy.pl/rejestracja/ Do zobaczenia!