Informatyka śledcza jako niezbędny element reakcji na incydenty zagrażające bezpieczeństwu informatycznemu, nowe bardziej kompleksowe podejście do zagrożeń wewnątrz przedsiębiorstwa, nowinki i obowiązujące w świecie standardy, które do Polski jeszcze nie dotarły – to jedynie część zagadnień jakie poruszali specjaliści z Mediarecovery podczas II edycji Konferencji SEMAFOR.

Konferencja organizowana przez ISACA – Stowarzyszenie do spraw audytu i kontroli systemów informatycznych, ISSA – Information Systems Security Association oraz tygodnik Computerworld, pomimo faktu, że jest raptem drugą edycją zdążyła już zdobyć sobie uznanie w środowisku pracowników security IT i audytorów.

Rozwój technologii informatycznych, które ułatwiają i uprzyjemniają życie prawie każdego z nas niesie ze sobą nowe zagrożenia – mówi Sebastian Małycha, prezes zarządu Mediarecovery – Staramy się jak najpełniej informować o możliwościach reakcji na potencjalne incydenty, pokazując jak się to robi w USA i na Zachodzie Europy. Tamtejsi przedsiębiorcy borykają się z problemami tego typu dłużej niż u nas, a co za tym idzie wypracowano tam bardziej skuteczne i pewne rozwiązania sprzętowo-programowe.

Prezentacja Mediarecovery cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników Konferencji. Przybyło na nią prawie 80 osób, w większości dyrektorzy i szefowie działów security IT i audytu. Uczestnicy reprezentowali banki, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, telekomunikację czy energetykę. Instytucje tego typu są szczególnie zagrożone przechowują bowiem niezwykle istotne informacje, będące „łakomym kąskiem” dla cyberprzestępców – twierdzi Tomasz Tatar, prelegent reprezentujący Mediarecovery – Proponowane przez nas rozwiązanie EnCase Enterprise oparte jest na doświadczeniach amerykańskich.

Drugi SEMAFOR potwierdził opinię, że ta konferencja to ważne i wartościowe wydarzenie dla polskiego świata IT. Dobór prelegentów i zawartość merytoryczna pozwoliły zapoznać się uczestnikom z całym spektrum zagadnień dotyczących bezpieczeństwa systemów informatycznych, nowych rozwiązań i możliwości.