Kontakt

O Nas

Informatyka śledcza

Inżynierowie informatyki śledczej Mediarecovery posiadają największe na polskim rynku doświadczenie w zakresie analiz informacji cyfrowych, w tym incydentów informatycznych, włamań do sieci, nieetycznych lub niezgodnych z prawem działań pracowników. Do tej pory wykonali ponad 6000 ekspertyz w tym zakresie.

 

Projektowanie i wdrożenia systemów bezpieczeństwa

Mediarecovery od 2006 roku zajmuje się wdrażaniem systemów bezpieczeństwa danych, użytkowników, aplikacji i infrastruktury IT, które wykorzystywane są przez zespoły CERT (ang. Computer Emergency Response Team) i CSIRT (ang. Computer Security Incident Response Team) w przedsiębiorstwach i instytucjach. Firma jest partnerem czołowych firm z obszaru bezpieczeństwa IT m.in.: RSA, FireEye, Bit9, BlueCoat, McAfee Intel Security, MobileIron, Guidance Software.


Firma jako jedna z kilku w Polsce posiada w swoich zasobach Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa IT (Security Operations Center – SOC), które dzięki zaawansowanej analizie danych i korelacji zdarzeń, pozwala uzyskiwać w czasie rzeczywistym informacje dotyczące zagrożeń i przypadków naruszeń bezpieczeństwa sieci. Inżynierowie Mediarecovery doradzali oraz z powodzeniem przeprowadzili wiele wdrożeń w największych firmach oraz instytucjach rządowych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa informacji.

 

Bezpieczeństwo informacji

ISO 27001 w Mediarecovery

Mediarecovery jako pierwsza w Polsce firma ma wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w oparciu o normę ISE/IEC ISO 27001:2013, według najnowszej aktualizacji z września 2013r. Wdrożony system zapewnia zgodność firmy z wymaganiami prawnymi oraz gwarantuje najwyższą ochronę przetwarzanych i przechowywanych informacji. W 2008 roku Mediarecovery otrzymała z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego Drugiego Stopnia, potwierdzające zdolność do bezpiecznego przetwarzania informacji niejawnych opatrzonych klauzulą tajne i poufne.

Produkcja własnych rozwiązań bezpieczeństwa danych

Firma jest producentem urządzenia do nieodwracalnego kasowania danych - Degausser Mediaeraser - który jako jedyne urządzenie tego typu posiada certyfikat Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW). Mediarecovery posiada w ofercie również własne oprogramowania do kasowania danych. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w zakresie informatyki śledczej, firma stworzyła duplikator Mediaimager GM4 wykorzystywany do tworzenia kopii nośników danych cyfrowych jeden-do-wielu.

Klienci

Grono klientów stanowią firmy branży IT, bankowości, finansów, telekomunikacji, paliw i przemysłu ciężkiego oraz sektora rządowego. Mediarecovery posiada również rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa małych i średnich firm.

Akademia Informatyki Śledczej

W strukturach Mediarecovery funkcjonuje Akademia Informatyki Śledczej, która realizuje działalność szkoleniową umożliwiającą nabycie specjalistycznych umiejętności oraz praktycznej wiedzy z zakresu analiz śledczych, bezpieczeństwa IT, odzyskiwania danych i zabezpieczania elektronicznego materiału dowodowego. Szkolenia w ramach Akademii Informatyki Śledczej przygotowują do egzaminu Certyfikowany Informatyk Śledczy, organizowanego przez Stowarzyszenie Instytut Informatyki Śledczej.

Magazyn informatyki śledczej i bezpieczeństwa IT

Od 2009 roku Mediarecovery wydaje bezpłatny kwartalnik „Magazyn Informatyki Śledczej i Bezpieczeństwa IT”, który dociera do około 4 000 czytelników - specjalistów IT będących przedstawicielami firm komercyjnych oraz instytucji państwowych. Autorami artykułów są polscy i zagraniczni eksperci z zakresu informatyki śledczej oraz bezpieczeństwa IT.

Wybrane nagrody i wyróżnienia

 

15 lat na rynku

W 2013 roku Mediarecovery obchodziło 15-lecie działalności. Od samego początku firma specjalizuje się w bezpieczeństwie danych, z roku na rok poszerzając swoje kompetencje. W 2005 roku stała się największą polską firmą zajmującą się informatyką śledczą, stale utrzymując pozycję lidera w tym zakresie. W 2006 roku Mediarecovery poszerzyła zakres działalności o wdrażanie systemów oraz platform zarządzania i reakcji na incydenty, ochrony przed wyciekiem danych oraz bezpieczeństwa aplikacji i infrastruktury.

Historia firmy Mediarecovery

Adres:

Media Sp. z o.o.
ul. Piotrowicka 61, 40-723 Katowice
tel.: +48 32 782 95 95 fax: +48 32 782 95 94

Media Sp. z o.o. - oddział Warszawa
ul. Nowogrodzka 56A, 00-695 Warszawa
tel.: +48 22 719 97 00

e-mail: biuro@mediarecovery.pl 

Sąd Rejestrowy w Katowicach,
KRS: 0000232909, REGON: 276541897,
NIP: 634-23-41-032,
Kapitał Zakładowy: 400.000 PLN
Wydrukuj tę stronę | Do góry


Strona główna | Biuro prasowe | Kariera | Konferencje i wydarzenia | Kontakt


Kontakt

Media Sp. z o.o.
ul. Piotrowicka 61, 40-723 Katowice

tel.: +48 32 782 95 95
fax: +48 32 782 95 94


e-mail: biuro@mediarecovery.pl

Newsletter


Zobacz dojazd