Komputer stał się już codziennym narzędziem bez którego funkcjonowanie w dzisiejszym świecie graniczy z cudem. Według specjalistów 80 % dokumentów powstałych w przedsiębiorstwach zachowuje formę elektroniczną i nigdy nie będzie wydrukowana. To powoduje, że coraz więcej przestępstw i nadużyć związana jest z elektronicznym obiegiem danych. Informacja staje się walutą. Szpiegostwo przemysłowe, kradzież informacji, danych, patentów – to powoli rzeczywistość także i w Polsce.

Z takimi zagrożeniami można jednak walczyć – odpowiedzią jest EnCase – najbardziej zaawansowany na świecie system wspierający bezpieczeństwo informacji, śledztwa wewnętrzne i informatykę śledczą (ang. Computer Forensic)

Mediarecovery lider w dziedzinie informatyki śledczej w Polsce wspólnie z producentem Encase i największym przedsiębiorstwem tej branży na świecie – firmą Guidance Software, przedstawią szczegóły współpracy w zakresie wprowadzenia na polskim rynku nowej jakości bezpieczeństwa i informatyki śledczej na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, która odbędzie się 12-go maja o godzinie 11:00 w Centrum Prasowym Foksal, ul. Foksal 3/5.

Ze strony amerykańskiej korporacji Guidance Software wystąpią:

  • James Hopper, EMEA Channel Manager,
  • Brian Karney, Director of Product Management,

Oraz ze strony Mediarecovery:

  • Sebastian Małycha, Prezes Zarządu,
  • Przemysław Krejza, Dyrektor d/s Badań i Rozwoju,
Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie przybycia mailem na adres: smalycha@mediarecovery.pl lub pod numerem telefonu 32 609 80 68. Guidance Software powstała w 1997 roku i jest uważana za światowego lidera w dziedzinie najbardziej zaawansowanych technologii śledczych. Flagowy produkt koncernu, oprogramowanie EnCase, stanowi narzędzie zarówno dla organów ścigania (EnCase Forensics), jak i dla rynku związanego z bezpieczeństwem w firmach i korporacjach (EnCase Enterprise). Mediarecovery jest liderem w dziedzinie informatyki śledczej w Polsce. Firma działająca od 1998 roku zajmuje się bezpieczeństwem informatycznym firm, śledztwami wewnętrznymi i ekspertyzami dla organów ścigania. W 2005 roku przeprowadziła 700 spraw z zakresu informatyki śledczej.