Kontakt

Aktualności

4 kierunki rozwoju IT Security. Nowy raport Gartnera

Dodano: 31.05.2017 r.

Wykorzystanie zaawansowanych narzędzi analitycznych, rozszerzone ekosystemy, oprogramowanie jako usługi w chmurze (SaaS), a także perspektywa wprowadzenia uregulowań prawnych i karnych. Według Gartnera to najważniejsze kierunku rozwoju rozwiązań bezpieczeństwa IT. 

1. Do roku 2020 w zaawansowaną analitykę bezpieczeństwa (Advanced Security Analytics) zostanie wyposażonych co najmniej 75% rozwiązań.

Według Gartnera firmy coraz częściej poszukują i wybierają systemy zawierające funkcjonalności „inteligentne” i predykcyjne. Pomagają one ostrzec użytkowników o potencjalnych incydentach naruszających bezpieczeństwo, dostarczając jednocześnie wskazania i zalecenia przeciwdziałania. Zaawansowane funkcje analityczne są „napędzane” różnymi technologiami: od heurystyki, poprzez AI, na uczeniu maszyn kończąc.

2. Integracja produktów i technologii będzie nową strategią na rzecz zwiększania udziałów rynkowych i wchodzenia na nowe rynki.

Biorąc pod uwagę przewagę startupów i mniejszych dostawców akwizycja, integracja i konsolidacja to optymalne podejście do innowacyjności i zwiększania udziałów rynkowych. W wielu przypadkach dojrzałe firmy poszukując drogi stałego wzrostu nabywają dobrze rokujące, rozwijające się podmioty z tzw. rynków wschodzących. W innych przypadkach sprzedawcy optymalizują zyski poprzez konsolidację podobnych rozwiązań pod jedną marką, a tym samym wykorzystują „ekonomię skali” łącząc w jedno podstawowe obszary każdego biznesu, takie jak rozwój, wsparcie techniczne, sprzedaż i marketing.

3. Dążenie użytkowników końcowych do elastyczności zwiększy udział „chmury”

Niedawne badanie wydatków na bezpieczeństwo, przeprowadzone przez Gartnera, wskazuje, że firmy preferują rozwiązania w formule „Software-as-a-Service”. SaaS staje się kluczowe w obszarach bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem, ponieważ klienci w coraz większym stopniu przejdą na cyfrowe praktyki biznesowe. Producenci muszą wziąć pod uwagę konsekwencje finansowe związane z utrzymaniem wsparcia dla starszych rozwiązań bezpieczeństwa IT podczas inwestowania w SaaS.

4. Regulacje prawne stworzą nowe szanse i możliwości dla dostawców systemów bezpieczeństwa

GDPR czyli unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych wejdzie w życie 25 maja 2018 roku. Firmy mogą spotkać się z wysokimi grzywnami w przypadku złamania nowych przepisów. Obawy przed zarzutami o niezgodność z GDPR na szczeblu zarządu spowoduje decyzje budżetowe ukierunkowane na zarządzanie ryzkiem i zgodność. W rezultacie firmy będą poszukiwać rozwiązań zapewniających im kontrolę danych. Producenci i dostawcy powinni zidentyfikować kluczowe wymogi prawne i ograniczenia w docelowych regionach geograficznych we współpracy z prawnikami, uzyskując w ten sposób produkty i usługi, które pozwolą złagodzić obawy na poziomie zarządów.

Źródło: www.gartner.comWydrukuj tę stronę | Do góry


Strona główna | Biuro prasowe | Kariera | Konferencje i wydarzenia | Kontakt


Kontakt

Media Sp. z o.o.
ul. Piotrowicka 61, 40-723 Katowice

tel.: +48 32 782 95 95
fax: +48 32 782 95 94


e-mail: biuro@mediarecovery.pl

Newsletter


Zobacz dojazd