24 maja katowicka firma Media Sp. z o.o., otrzymała tytuł „Lidera Ochrony Informacji Niejawnych i Biznesowych”. Tytuł został przyznany na II Krajowym Kongresie Bezpieczeństwa Informacji w Biznesie, zorganizowanym w Zakopanem przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych.

Nagroda została przyznana za nowatorskie podejście do ochrony informacji niejawnych w firmowych sieciach IT oraz wprowadzenie na rynek kompleksowych rozwiązań w zakresie normy PN-I-07799 (BS7799) – najbardziej zaawansowanej normy dotyczącej bezpieczeństwa firmowego. Zdaniem organizatorów kongresu, Media Sp. z o.o. wprowadza z sukcesem na rynek narzędzia sprzętowe i programowe wspierające właściwe, oparte na PN-I-07799, podejście do bezpieczeństwa na wszystkich etapach istnienia informacji – od jej powstania po zniszczenie – włącznie z reakcją na ewentualne incydenty i zdarzenia nieprzewidziane.

O firmie
Media Sp. z o.o. jest właścicielem marki Mediarecovery. Istnieje od 1998 roku, jest liderem informatyki śledczej w Polsce. W 2005 roku przeprowadziła ponad 700 ekspertyz analizując dziesiątki terabajtów danych. Jest oficjalnym przedstawicielem amerykańskiej firmy Guidance Software, producenta Encase – najlepszego na świecie systemu służącego ochronie informacji i reakcji na incydenty. Firma jest także przedstawicielem czeskiej firmy truconneXion, producenta AuditPro – zaawansowanego systemu do przeprowadzania audytów informatycznych. Media oferuje także inne rozwiązania sprzętowe i programowe służące bezpieczeństwu IT , jest także właścicielem specjalistycznego sklepu internetowego www.forensictools.pl