Katowicka spółka będąca liderem informatyki śledczej w naszym kraju wprowadza na polski rynek najbardziej zaawansowane na świecie technologie oparte o produkty Encase firmy Guidance Software. Mediarecovery reprezentuje teraz w naszym kraju największą na świecie firmę specjalizującą się Computer Forensics i bezpieczeństwie.

Informacja jest dzisiaj towarem – do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Problem pojawia się jednak gdy konkurencyjna firma wprowadza na rynek podobny produkt do naszego, z przedsiębiorstwa wypływa baza danych a serwery padają pod atakiem hakerów.

Według raportu sporządzonego dla Parlamentu Europejskiego straty wynikające z działań cyberprzestępców wyceniono na 20 mld euro rocznie. Zdaniem FBI na świecie straty wynoszą ponad 400 mld USD w ciągu jednego roku.

Do tej pory w naszym kraju najczęściej zaczynamy zajmować się bezpieczeństwem informatycznym gdy spotka nas przykra niespodzianka. Wtedy jest już jednak za późno.

Katowicka spółka Mediarecovery jest teraz wyłącznym partnerem Guidance Software w Polsce.

– EnCase zabezpiecza naszą sieć, reaguje na zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne, pozwala zdobyć dowody uznawane są przez sądy na całym świecie – mówi Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery – cieszę się, że możemy w Polsce reprezentować tak uznanych światowych fachowców w dziedzinie informatyki śledczej – dodaje.

W naszym kraju niestety świadomość zagrożeń na jakie jesteśmy narażeni nadal jest bardzo niska. Brakuje uregulowań prawnych dla działań informatyki śledczej. Według raportu FBI Europa środkowo-wschodnia jest najmniej przygotowana na takie zjawiska.

– Z naszych technologii korzysta wiele służb na całym świecie, FBI, CIA. Dzisiaj z tych samych programów mogą korzystać polscy przedsiębiorcy, by być bezpiecznym – mówi James Hooper – rynek amerykański walczy już od lat ze zjawiskami które teraz pojawiają się w Polsce. Mediarecovery wprowadzi amerykańską jakość i nasze doświadczenia na polski rynek.

Guidance Software powstała w 1997 roku i jest uważana za światowego lidera w dziedzinie najbardziej zaawansowanych technologii śledczych. Flagowy produkt koncernu, oprogramowanie EnCase, stanowi narzędzie zarówno dla organów ścigania (EnCase Forensics), jak i dla rynku związanego z bezpieczeństwem w firmach i korporacjach (EnCase Enterprise).

Mediarecovery jest liderem w dziedzinie informatyki śledczej w Polsce. Firma działająca od 1998 roku zajmuje się bezpieczeństwem informatycznym firm, śledztwami wewnętrznymi i ekspertyzami dla organów ścigania. W 2005 roku przeprowadziła 700 spraw z zakresu informatyki śledczej.