Mediarecovery rozszerza ofertę o rozwiązania firmy McAfee. Mediarecovery, największa polska firma świadcząca usługi informatyki śledczej i firma McAfee poinformowały dzisiaj o nawiązaniu współpracy w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Dzięki temu polskie przedsiębiorstwa będą mogły wdrażać rozwiązania bezpieczeństwa informatycznego i ochrony danych rozszerzone o funkcjonalność z obszaru informatyki śledczej oraz uszczelnić wewnętrzny obieg informacji.

Firma McAfee jest czołowym dostawcą rozwiązań bezpieczeństwa i ochrony danych dla przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych, natomiast Mediarecovery jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę czołowych firm z zakresu informatyki śledczej oraz zarządzania ryzykiem i zgodnością z przepisami. Do partnerów firmy Mediarecovery należą tacy producenci, jak AccessData, Guidance Software czy NetWitness, które są członkami przymierza na rzecz innowacji w obszarze bezpieczeństwa (McAfee „Security Innovation Alliance”), a także dostarczają produkty współpracujące z konsolą do zarządzania bezpieczeństwem, McAfee ePolicy Orchestrator. Ogłoszona dziś współpraca jest więc zarazem przeniesieniem na polski rynek efektów globalnych partnerstw tych producentów z McAfee.

Usługi i produkty oferowane przez Mediarecovery umożliwiają zarządom firm uzyskanie pełnej wiedzy w przypadkach wycieku informacji, podejrzeń o nadużycia, defraudacje, a nawet w przypadkach mobbingu czy naruszeń zasad wewnętrznych. Teraz będziemy mogli zaoferować bardziej kompleksowe rozwiązania obejmujące również szeroki zakres prewencyjnej ochrony informacji? – powiedział Sebastian Małycha, prezes zarządu Mediarecovery.

W USA i Europie Zachodniej informatyka śledcza od dawna jest popularnym narzędziem wykorzystywanym przez przedsiębiorców do zapewnienia bezpieczeństwa poufnych informacji. Jednak w przeciwieństwie do dużych przedsiębiorstw, małe firmy mają tendencję do niedoceniania kwestii związanych z bezpieczeństwem. Jak wynika z badań McAfee, aż 60% MSP w Europie i 45% w Stanach Zjednoczonych uważa, że w ich zasobach nie ma informacji na tyle cennych, by mogły stać się celem włamania lub zainteresować konkurencję. Z tego błędnego przekonania chętnie korzystają cyberprzestępcy i nielojalni pracownicy kradnąc i sprzedając informacje wartościowe dla konkurencji.

W dobie nasilającej się cyberprzestępczości zapewnienie bezpieczeństwa kluczowych informacji jest coraz poważniejszym wyzwaniem. Kompleksowe podejście do tego zagadnienia wymaga zarówno ochrony infrastruktury i danych – bez względu na sposób i miejsce ich przechowywania i przetwarzania – ale także zapewnienia możliwości prowadzenia analizy śledczej. Jestem przekonany, że współpraca z partnerem wyspecjalizowanym w tej dziedzinie przyniesie dalsze podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych klientów – powiedział Robert Żelazo, dyrektor generalny McAfee na Polskę, Ukrainę i państwa bałtyckie.

Jednym z obszarów współpracy jest organizowanie szkoleń w dziedzinie ochrony informacji. Pierwszym jej przejawem jest udział specjalistów z firmy McAfee w czwartej już, dorocznej konferencji Mediarecovery, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Monitoring danych. Przyszłość czy teraźniejszość?”. Wśród prelegentów znajdują się czołowi specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa, prawa i informatyki z Polski, Europy Zachodniej i USA, a uczestnikami są pracownicy działów bezpieczeństwa największych firm w Polsce.