MediaEraser zweryfikowany

Firma Mediarecovery przekazała do certyfikacji Microsoftu program MediaEraser, służący do bezpowrotnego usuwania danych. Pozytywne przejście ścieżki certyfikacyjnej kończy się przyznaniem znaku „Designed for Windows”.

Produkt, który z założenia ma chronić użytkownika przed wyciekiem poufnych informacji musi być niezawodny, dlatego zdecydowaliśmy się wystąpić do zewnętrznych podmiotów o potwierdzenie skuteczności MediaErasera – wyjaśnia Sebastian Małycha, prezes zarządu Mediarecovery. – Uzyskanie certyfikatów Microsoftu ma dla nas nie tylko wartość symboliczną, ale przełoży się też na wymierne korzyści finansowe. Po uzyskaniu certyfikatu będziemy mogli zaoferować nasze oprogramowanie firmom i instytucjom o najwyższych wymaganiach.

Proces certyfikacji MediaErasera przez Microsoft zakończy się na początku przyszłego roku. W ciągu najbliższych dni zakończy się także kompleksowa ocena MediaErasera przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnej.

MediaEraser służy do bezpowrotnego usuwania danych. Firma Mediarecovery gwarantuje, że danych usuniętych za jego pomocą nie da się odzyskać z wykorzystaniem dostępnych dzisiaj technologii. MediaEraser pozwala nieodwracalnie usunąć dane z nośników takich jak dyski twarde, pamięci USB, dyskietki i inne.