Kontakt

Konferencje i wydarzenia

Konferencje w latach:

» 9 maj 2013 Forum Bezpieczeństwa Banków
Mediarecovery weźmie udział w Forum Bezpieczeństwa Banków. Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Związek Banków Polskich. Konferencja jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń zarówno kadry menedżerskiej, jak i ekspertów technicznych. Ma na celu zaprezentowanie i przeanalizowanie w gronie członków najwyższego kierownictwa banków wspólnej organizacji działań w zakresie bezpieczeństwa banków, sposobów przeciwdziałania oraz walki z przestępczością w sektorze bankowym.

Specjaliści Mediarecovery zaprezentują nowatorskie podejście do walki z zaawansowanym malware. Pokażą również, jak wykorzystać możliwości analityczne narzędzi do informatyki śledczej w kontekście skutecznego rozwiązania problemu złośliwego oprogramowania.

» 14 marca 2013 konferencja „BiN GigaCon”
Specjaliści Mediarecovery wzięli udział w konferencji „BiN GigaCon” w Poznaniu. Zaprezentowano tam wykład pt. „Wyższy poziom bezpieczeństwa” ukazujący, jak w kompleksowy sposób podnieść poziom bezpieczeństwa danych, użytkowników, aplikacji i infrastruktury. Podczas wykładu wskazano również potrzebę wykorzystania informatyki śledczej w przypadkach incydentów z udziałem nielojalnych pracowników, wycieku, kradzieży, zniszczeni danych, włamań do sieci i innych naruszeń bezpieczeństwa. Wystąpienie spotkało się z zainteresowaniem uczestników, które przełożyło się na kuluarowe rozmowy na stoisku Mediarecovery.

» 18.10.2012 – Gdańsk, "Wyższy poziom bezpieczeństwa – etyczny monitoring..."
18 października w gdańskim hotelu Scandic odbyła się konferencja "Wyższy poziom bezpieczeństwa – etyczny monitoring, prawo i technologia", zorganizowana przez Mediarecovery.
Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia związane z zabezpieczeniem cyfrowych zasobów firmowych oraz możliwością prowadzenia etycznego i zgodnego z prawem monitoringu pracowników.

Pan Jarosław Góra, aplikant adwokacki i Szef Zespołu Prawa Własności Intelektualnej w kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy, zawodowo zajmujący się problematyką prawa własności intelektualnej oraz prawem związanym z IT i nowymi technologiami szczegółowo zaprezentował formalno-prawne aspekty monitorowania pracowników oraz ochrony danych osobowych.
Konsultanci Mediarecovery, na podstawie doświadczeń zdobytych na polu Informatyki Śledczej i zabezpieczenia zasobów cyfrowych zaproponowali najlepsze rozwiązania w zakresie ochrony firmy przed atakiem zewnętrznym, zabezpieczenia przed wyciekiem danych, szyfrowania danych oraz monitorowania zasobów IT i aktywności użytkowników.

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne spotkania.

» 28.09.2012 – Lublin, "IT Security Event"
28 września w Lublinie odbywać się będzie IT Security Event. Mediarecovery wystąpi z dwoma prelekcjami. Pierwsza z nich, pt. "AuditPro – czyli jak wycisnąć więcej z budżetu IT?" dotyczyć będzie wykorzystania narzędzi do audytów i zarządzania zasobami do efektywniejszego planowania wydatków w budżecie IT. Druga prezentacja związana będzie bezpośrednio z informatyką śledczą. Poprowadzi ją specjalista z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery. Przedstawi w niej sposoby zabezpieczania danych, a także niezbędny sprzęt i oprogramowanie dedykowane analizom śledczym. Więcej informacji na stronie www.securityevent.pl

» 20.09.2012 – Warszawa, "Advanced Persistent Threats vs Advanced Threats ..."
20 września 2012 roku w warszawskim hotelu Radisson Blu Centrum odbyła się szósta konferencja organizowana przez Mediarecovery.

Tego typu wydarzenia, organizowane raz w roku poruszają za każdym razem inne zagadnienie tematycznie związane z informatyką śledczą i bezpieczeństwem IT. W tym roku zajęto się tzw. ATP czyli Advanced Persistent Threats. Tego typu zagrożenia stają się coraz bardziej poważnym problemem bezpieczeństwa firm i instytucji.

Na konferencji pt. "Advanced Persistent Threats vs Advanced Threats Protection" przedstawiono sposoby na obronę przed tego typu zaawansowanymi zagrożeniami. Pokazano jak wykorzystać synergię pomiędzy SIEM, a innymi systemami. Opowiedziano o nowym podejściu do bezpieczeństwa, zasygnalizowano koniec ery antywirusów oraz pokazano jak w praktyce można walczyć z nową bronią cyberprzestępców i cyberterrorystów.

Konferencja miała charakter zamknięty, wstęp był możliwy na podstawie imiennych zaproszeń.

» 13.09.2012 – Wrocław, "2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT"
2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT

» 06.06.2012 – Warszawa, "2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT"
2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT

» 17.05.2012 – Katowice, "III Konferencja Bezpieczeństwa Informacji"
17 Maja 2012 r. w katowickim Hotelu Angelo odbędzie się III Konferencja Bezpieczeństwa Informacji organizowana przez TÜV Nord. Jednym z partnerów konferencji jest Mediarecovery.
Wykład "Etyczny monitoring pracowników w systemach IT – czy to możliwe? Informatyka śledcza jako element polityki bezpieczeństwa" poprowadzi nasz dyrektor d/s Badań i Rozwoju – Przemysław Krejza. Więcej informacji o konferencji znajdziesz tutaj.

III Konferencja Bezpieczeństwa Informacji

» 26.04.2012 – Katowice, "Cis-forum bezpieczeństwa informacji i zarządzania usługami IT"
26 kwietnia 2012 r. w Katowicach odbędzie się pierwsze międzynarodowe CIS-FORUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI I ZARZĄDZANIA USŁUGAMI IT. Jednym z prelegentów będzie dyrektor ds. rozwoju i badań Mediarecovery – Przemysław Krejza, który opowie o audycie "Sprawdź, gdzie żyją Twoje dane". Audyt ten jest niezwykle istotnym uzupełnieniem tematyki bezpieczeństwa informacji w firmie.

III Konferencja Bezpieczeństwa Informacji

» 26.04.2012 – Poznań, "2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT"
2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT

» 24.04.2012 – Katowice, "Bezpieczna firma - zabezpieczenia informatyczne i rozwiązania prawne"
24 kwietnia 2012 r. w siedzibie kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy w Katowicach odbędzie się seminarium "BEZPIECZNA FIRMA – zabezpieczenia informatyczne i rozwiązania prawne", skierowane do kadry zarządzającej i szefów działów informatycznych firm działających na południu Polski.

Przemysław Krejza – dyrektor ds. badań i rozwoju w Mediarecovery omówi zagadnienia dotyczące aktualnych zagrożeń związanych z IT w ramach przedsiębiorstwa. Poruszymy kwestie związane z zabezpieczeniem informatycznym na wypadek kradzieży, bądź wycieku informacji istotnych dla firmy. Wskażemy, jak przygotować się na ewentualne incydenty i jak na nie reagować. Zmierzymy się również z tematem monitoringu pracowników.

Kwestie prawne powyższych zagadnień omówi organizator konferencji – kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia na adres: kontakt@kancelaria-szip.pl z podaniem imienia i nazwiska, firmy oraz stanowiska.

III Konferencja Bezpieczeństwa Informacji

» 01.03.2012 – Łódź, "2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT"
2 godziny, które zmienią Twoja ofertę IT

2011r.

28.09.2011 – Warszawa, "Etyczny monitoring pracowników" - Etyczny monitoring pracowników

» 28.09.2011 – Warszawa, "Etyczny monitoring pracowników
Etyczny monitoring pracowników

» 23.09.2011 – Katowice, "Nowy standard pracy z urządzeniami klasy UTM"
gateProtect

» 20.09.2011 – Lublin, "Ochrona Własności Intelektualnej"

W imieniu Partnerów FORMICA, MEDIARECOVERY, MICROSOFT POLSKA, ADOBE POLSKA, AUTODESK, Rada Ekspertów Oprogramowania PRO LEGAL

zapraszamy do udziału w konferencji

"Ochrona Własności Intelektualnej – Piractwo w Polsce"

która odbędzie się 20 września 2011 w hotelu VICTORIA w Lublinie

Uczestnicy konferencji dowiedzą się:

  • jakie są zagrożenia dla biznesu wynikających z piractwa komputerowego?
  • skąd się bierze nielegalne oprogramowanie na firmowych komputerach?
  • jakie są konsekwencje posiadania nielegalnego oprogramowania w organizacji oraz jak właściwie zarządzać oprogramowaniem, by ich uniknąć?
  • jak zminimalizować ryzyko biznesowe oraz prawne?
  • jak kontrolować posiadane zasoby IT?
  • jakie są skuteczne narzędzia zarządzania zasobami IT?

Udział w konferencji jest bezpłatny. W sprawie szczegółowej agendy oraz rezerwacji zapraszamy do kontaktu z: Ewa Małek mob. 668 028 057, e-mail: ewa.malek@formica.bialystok.pl

» 20-22.06.2011– Szczytno, Techniczne Aspekty Przestępczości Teleinformatycznej

W dniach od 20-22 czerwca w Szczytnie odbędzie się 14 edycja międzynarodowego seminarium naukowego Techniczne Aspekty Przestępczości Teleinformatyczne organizowanego przez Wyższą Szkołę Policji.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, także w tym roku w trakcie sesji plenarnych wystąpią eksperci Mediarecovery.

Dowiedz się więcej...

TAPT» 19.05.2011 – Katowice Biblioteka Śląska, "Czas na eDiscovery..."
Czas na eDiscovery

» 16.03.2011 – Warszawa, "Total Network Knowledge", Śniadanie biznesowe.
Śniadanie biznesowe

» 17.11.2010 - Warszawa - Kompleksowa obsługa cyberzagrożeń. Warsztaty praktyczne.
Zapraszamy do udziału w konferencji:
"Kompleksowa obsługa cyberzagrożeń. Warsztaty praktyczne."
Termin: 17 listopad 2010r.
Miejsce: Hotel Intercontinental, Warszawa, ul. Emilii Plater 49, Sale Mozzart, Puccini i Verdi na 2 piętrze.
Pobierz agendę konferencji

» 30.09.2010 - Białobrzegi koło Warszawy - Telefony komórkowe, smartfony, nawigacje...
Zapraszamy do udziału w konferencji:
"Telefony komórkowe, smartfony, nawigacje satelitarne. Nowe możliwości w analizach śledczych." Termin: 30 wrzesień 2010r. / Miejsce: Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Promenada, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35 / www.promenadacountry.pl
Pobierz agendęWydrukuj tę stronę | Do góry


Strona główna | Biuro prasowe | Kariera | Konferencje i wydarzenia | Kontakt


Kontakt

Media Sp. z o.o.
ul. Piotrowicka 61, 40-723 Katowice

tel.: +48 32 782 95 95
fax: +48 32 782 95 94


e-mail: biuro@mediarecovery.pl

Newsletter


Zobacz dojazd