Kontakt

Informacje prasowe

Strona 1 z 21  > >>

Banki tracą pieniądze? Nie tylko cyberprzestępcy za tym stoją.

Sektor bankowo-finansowy traci pieniądze nie traktując poważnie procesów związanych z oceną ryzyka IT – uważają specjaliści z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery. Każda strata przekłada się bezpośrednio na poziom środków, które mogą być przeznaczone na inwestycje i tych, które muszą pozostać w obowiązkowej rezerwie.

Więcej

Dodano: 25-04-2017

Nowy standard bezpieczeństwa w C++

Instytut Inżynierii Oprogramowania działający w ramach Carnegie Mellon University w Pittsburghu opublikował nowe zalecenia związane z programowaniem w C++. Mają one na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa aplikacji tworzonych w tym języku developerskim.

Więcej

Dodano: 19-04-2017

5 kroków ku bezpieczeństwu cybernetycznemu firmy

Powiedzieć, że bezpieczeństwo cybernetyczne nie jest stanem stałym lecz procesem to truizm. Każdy specjalista w tym obszarze ma tego świadomość. Stale zmieniające się otoczenie zewnętrzne, nowe kierunki i metody cyberataków powodują, że również w zakresie cyberobrony trzeba stale podejmować działania, których celem jest wyższy poziom bezpieczeństwa. 

Więcej

Dodano: 12-04-2017

Rząd brytyjski chce dostępu do WhatsApp

Po ostatnim zamachu w Londynie wróciła sprawa szyfrowania WhatsApp. Brytyjska prasa sugeruje, że krótko przez tym wydarzeniem zamachowiec używał tego właśnie komunikatora. W związku z tym wróciła dyskusja na szczeblu rządowym dotycząca możliwości służb w nowych, cyfrowych realiach.

Więcej

Dodano: 05-04-2017

Północnokoreański reżim wyrasta na cyberpotęgę

Korea Północna wielu ludziom kojarzy się przede wszystkim z odcięciem od świata, biedą i zacofaniem. Tymczasem w ostatnich latach kraj Kim Dzong Una stał się jednym z największych, światowych źródeł cyberzagrożeń. Świadczą o tym najnowsze doniesienia FBI, potwierdzające, że za kradzieżą 81 milionów dolarów z kont banku centralnego Bangladeszu, stoją właśnie północnokoreańscy hakerzy.

Więcej

Dodano: 28-03-2017

Jak hakerzy mogą wpłynąć na wybory w Europie?

Już za 2 tygodnie wybory parlamentarne w Holandii. Rozpoczynają one cykl 6 elekcji jakie odbędą się w 2017 roku. Czołowi politycy wielokrotnie ostrzegali Rosję przed ingerencją w proces wyborczy. Co tak naprawdę mogą zrobić hakerzy? I czy rzeczywiście mogą wpłynąć na wynik wyborów?

Więcej

Dodano: 01-03-2017

Strona 1 z 21  > >>Wydrukuj tę stronę | Do góry


Strona główna | Biuro prasowe | Kariera | Konferencje i wydarzenia | Kontakt


Kontakt

Media Sp. z o.o.
ul. Piotrowicka 61, 40-723 Katowice

tel.: +48 32 782 95 95
fax: +48 32 782 95 94


e-mail: biuro@mediarecovery.pl

Newsletter


Zobacz dojazd