Kontakt

Informacje prasowe

Strona 1 z 21  > >>

Jak hakerzy mogą wpłynąć na wybory w Europie?

Już za 2 tygodnie wybory parlamentarne w Holandii. Rozpoczynają one cykl 6 elekcji jakie odbędą się w 2017 roku. Czołowi politycy wielokrotnie ostrzegali Rosję przed ingerencją w proces wyborczy. Co tak naprawdę mogą zrobić hakerzy? I czy rzeczywiście mogą wpłynąć na wynik wyborów?

Więcej

Dodano: 01-03-2017

Niemcy będą sprawdzać telefony imigrantów?

Liczba osób starających się o azyl na terenie Niemiec utrzymuje się na wysokim poziomie. Urzędnicy rozpatrujący wnioski często nie są w stanie potwierdzić prawdziwości historii opowiadanych przez imigrantów. Ma się to zmienić w najbliższym czasie dzięki danym pochodzącym z telefonów komórkowych.

Więcej

Dodano: 01-02-2017

CWP czyli Cyber Wojsko Polskie

Podczas uroczystości 11 listopada będziemy świadkami m.in. parady Wojska Polskiego. Nie zobaczymy jednak na niej z pewnością oddziałów cyber żołnierzy. A w tej materii wiele dzieje się w ostatnich tygodniach. Ministerstwo Obrony Narodowej zaplanowało wydać prawie 1 miliard złotych na cyber zbrojenia. 

Więcej

Dodano: 10-11-2016

Wiercenie, palenie, gięcie i cięcie, czyli o tym, jak firmy kasują dane

Pomysły przedsiębiorców, którzy chcą skasować dane z dysków, wycofanych z użytku, zdają się nie mieć końca. Zamiast profesjonalnych technik, firmy niejednokrotnie wybierają te prymitywne. W ruch idą wiertarki, młotki czy gwoździe. I wcale nie są to odosobnione przypadki - po takie niestandardowe metody sięga co piąta z polskich firm. 

Więcej

Dodano: 11-10-2016

Szczyt NATO: Cyberprzestrzeń stanie się wielkim polem walki

Oddziały hakerów powstaną w strukturach wojskowych państw, należących do NATO? Byłby to sposób, w jaki kraje Sojuszu mogłyby się bronić przed atakami na swoje sieci komputerowe. Podczas szczytu w Warszawie cyberprzestrzeń ma zostać oficjalnie uznana za współczesne pole walki – obok ziemi, powietrza, morza i przestrzeni kosmicznej.

Więcej

Dodano: 07-07-2016

Brexit wywoła falę ataków cyberprzestępców? „Oni szukają łatwych celów”

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to cios nie tylko w turystykę, edukację czy finanse. Niemal 40% specjalistów z zakresu bezpieczeństwa spodziewa się fali cybernetycznych ataków na Zjednoczone Królestwo. Nie bez znaczenia będą tu odpływ pracowników oraz utrudnienia w świadczeniu usług na terenie Europy, czego już teraz obawiają się brytyjskie firmy. W dodatku coraz częściej pojawiaj± się podejrzenia, że tamtejszy rząd wykorzysta brak unijnych ograniczeń i zwiększy inwigilację obywateli.

Więcej

Dodano: 28-06-2016

Strona 1 z 21  > >>Wydrukuj tę stronę | Do góry


Strona główna | Biuro prasowe | Kariera | Konferencje i wydarzenia | Kontakt


Kontakt

Media Sp. z o.o.
ul. Piotrowicka 61, 40-723 Katowice

tel.: +48 32 782 95 95
fax: +48 32 782 95 94


e-mail: biuro@mediarecovery.pl

Newsletter


Zobacz dojazd