Rozwiązania gateProtect zostały uhonorowane prestiżowym tytułem “Global Product Differentiation Excellence Award 2011” przyznaną przez światową firmę doradczą Frost&Sullivan. gateProtect zyskało najwyższe noty w czterech z pięciu kategorii, co spowodowało zwycięstwo w kategorii UTM (Unified Threats Management).

Według Frost&Sullivan dostawcy napotykają na wiele przeszkód na rynku rozwiązań UTM, a przede wszystkim na wysoki poziom konkurencyjności, szybko zmieniające się technologie i wysokie oczekiwania klientów. Producenci muszą wyposażać swoje produkty w wiele innowacyjnych funkcji, które im wyróżnić się spośród innych i skutecznie chronić przed zagrożeniami sieciowymi klientów korporacyjnych i instytucjonalnych, również tych korzystających z cloud computing i usług WEB 2.0. Uznając osiągnięcia gateProtect w powyższych obszarach, Frost&Sullivan przyznało firmie „Global Product Diferentation Excellence Award 2011” w kategorii UTM.

Jak wyjaśnia Chris Rodriguez, analityk Frost&Sullivan „Przewagę gateProtect nad konkurencją zbudowały przede wszystkim dwa aspekty. Przyjazność dla użytkownika i zapewnienie wszechstronnego bezpieczeństwa. eGUI, ergonomiczny interfejs użytkownika jest najbardziej intuicyjny i skuteczny, wśród wszystkich innych dostępnych na rynku. W połączeniu z technologią tzw. warstwy 8, rozwiązania te umożliwiają klientom łatwe tworzenie i wysoce skuteczne zarządzanie skomplikowanymi zasadami bezpieczeństwa. Ta zdolność do różnicowania swoich produktów oraz unikalnych cech było decydującymi czynnikami w zwiększaniu reputacji gateProtect w branży bezpieczeństwa.”

Analitycy Frost&Sullivan monitorowali ponad 300 branż i 250 000 firm na całym świecie, żeby ocenić jak najlepsi w swojej klasie zarządzają rozwojem i innowacyjnością. W kategorii UTM analitycy oceniali gateProtect i konkurentów poprzez pięć różnych pryzmatów: unikalne cechy/ funkcjonalność, jakość/złożoność, dostosowywanie, skupienie na potrzebach rynku oraz postrzeganie marki poprzez unikalność produktu.

Rozwiązania gateProtect łączą w jednym systemie nowoczesne technologie zabezpieczeń i funkcje sieciowe niezbędne w zintegrowanych zabezpieczeniach sieciowych klasy UTM, dedykowanych bramkach VPN czy też rozwiązaniach do filtrowania ruchu webowego i pocztowego.