Strategiczne partnerstwo EPA Systemy oraz Mediarecovery EPA Systemy, działający na ogólnopolskim rynku dystrybutor rozwiązań i produktów IT, oraz Mediarecovery, spółka specjalizująca się w informatyce śledczej i bezpieczeństwie danych, podpisały umowę o strategicznym partnerstwie. Głównym celem współpracy jest możliwość zaoferowania polskim przedsiębiorstwom kompleksowych metod ochrony plików i stale rosnących, elektronicznych zbiorów.

− Tworzymy otwartą platformę, dynamicznie reagującą na wszelkie rynkowe potrzeby oraz nowości, dedykowaną do obsługi firm zarówno w zakresie archiwizacji, jak i zabezpieczania komputerowych danych – mówi Paweł Premicz, prezes zarządu spółki EPA Systemy. – Powołujemy do życia strukturę odpowiedzialną za kwestię ochrony firmowych plików, gwarantującą im możliwie największe bezpieczeństwo, a przedsiębiorcom spokojne sumienie – komentuje Sebastian Małycha, prezes zarządu Mediarecovery.

Oferty obu firm uzupełnione zostaną o narzędzia odpowiedzialne za przechowywanie dużych zbiorów plików, automatycznego wykonywania kopii, usługi odzyskiwania danych, jak i systemy reakcji na incydenty oraz profesjonalne platformy bezpieczeństwa informacji. Kompleksowe podejście do krytycznych dla wielu firm zagadnień, związanych z generowanymi każdego dnia i koniecznymi do archiwizacji danymi, ma zapewnić tworzonej platformie ekspercką pozycję i rynkową przewagę. W kwestii ochrony danych, specjaliści z EPA Systemy oraz Mediarecovery zadbają zarówno o strategiczne rozwiązania organizacyjne, jak i sprzętowe oraz software’owe.

− Jeżeli przy zastosowaniu serwerowych narzędzi zabezpieczających dojdzie do mało prawdopodobnej, aczkolwiek zawsze możliwej do zaistnienia utraty plików, będziemy w stanie zaoferować kompleksową usługę odzyskiwania danych z różnych nośników. Ponieważ w takich przypadkach wina często leży po stronie człowieka, dlatego naszym klientom będziemy sugerować przede wszystkim konieczność wdrożenia stosownych procedur związanych z bezpieczeństwem obiegu i magazynowania danych – przekonuje Sebastian Małycha z Mediarecovery.

W oferowanym pakiecie bezpieczeństwa znajdą się także profesjonalne i łatwe w implementacji oraz zarządzaniu serwery NAS, pozwalające m.in. na magazynowanie danych, wykonywanie kopii bezpieczeństwa oraz współdzielenie plików na różnych platformach. – W zakresie macierzy dyskowych, nasza platforma jako pierwsze zaoferuje rozwiązania firmy QNAP. W dalszej kolejności nie wykluczamy wprowadzenia w tej kategorii sprzętu innych czołowych producentów – wyjaśnia Paweł Premicz. – Co więcej, w naszych planach uwzględniamy także oferowanie systemów monitoringu wizyjnego IP oraz zdobywającego coraz większą popularność tzw. „cloud computing”, jako narzędzi wspierających oraz poprawiających szeroko rozumiane bezpieczeństwo danych.

W ramach współpracy, EPA Systemy i Mediarecovery prowadzić będą wzajemny audyt swoich rozwiązań, gwarantujący najwyższą jakość oferowanych usług i produktów. Całość ma być dla polskich firm przystępną cenowo, kompleksową platformą specjalizującą się w ochronie gromadzonych plików oraz gwarantem bezpieczeństwa danych.