CSIRT as a Service

CSIRTaaS to kompleksowa usługa stworzona przez zespół Mediarecovery na potrzeby świadczenia usług podnoszących bezpieczeństwo firm i instytucji.

Wykorzystując niemal 20 lat doświadczeń w obszarze informatyki śledczej oraz reakcji na incydenty, postanowiliśmy powołać specjalny zespół, która wspiera Klientów w codziennych zmaganiach z zagrożeniami cybernetycznymi. Stworzyliśmy kombinację kompetencji, technologii informatycznych i infrastruktury, dzięki której skutecznie monitorujemy i wykrywamy zdefiniowane zdarzenia i reagujemy na nie.   

Usługi oparte o zasoby CSIRT Mediarecovery, dostępne w modelu abonamentowym wdrażane są projektowo, w odpowiedzi na indywidualne potrzeby Klientów. Koncentrujemy się na kompleksowym podejściu do zarządzania incydentami, począwszy od przygotowania do obsługi incydentów, przez ich monitorowanie, detekcję oraz zatrzymanie, późniejsza likwidację i przywrócenie, a skończywszy na analizie postincydentalnej. 

CSIRTaaS to kompleksowa usługa, w której skład wchodzą:  

 • SOC  as a Service (SOC z SIEM MR lub z SiEM Klienta)
 • Reakcja na Incydenty (Incident Response)  
 • Usługi informatyki śledczej (Digital Forensics)  
 • Usługi dodatkowe:
  • Zrządzanie informacjami o podatnościach 
  • Pentesty 
  • Kampanie phishingowe 

 

Usługi te są dostępne również oddzielnie. 

Chcesz poznać możliwości usług CSIRT Mediarecovery?

Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy ci kompletną ofertę i dostosujemy ją do Twoich potrzeb!

Usługi:

SOC  as a Service

SOC  as a Service (SOC z SIEM MR lub z SiEM Klienta)???? dowiedz się więcej

Reakcja na Incydenty

Usługi reakcji na incydenty zorganizowane są w oparciu o NIST (Incident Response Life Cycle) i realizowane są w oparciu o najlepsze praktyki. Działanie specjalnego zespołu MR pozwala na szybkie i efektywne reagowanie w zdefiniowanych wspólnie z Klientem sytuacjach. Po otrzymaniu zgłoszenia, eksperci MR dokonują weryfikacji informacji i proponują wstępne kroki mające na celu zminimalizowanie ryzyka oraz rekomendują dalsze działania. dowiedz się więcej

Usługi informatyki śledczej

Działania pozwalające na identyfikację przyczyn oraz przebiegu incydentów na podstawie specjalistycznej wiedzy oraz technologii wykorzystywanych w informatyce śledczej. Są to usługi zorientowane na pozyskiwanie, analizę i zabezpieczanie danych związanych z incydentami. Pozwalają one pozyskiwać wiedzę na temat przyczyn i przebiegu incydentów a także zabezpieczać materiały dowodowe do celów postępowań sądowych. Usługi realizowane są w najnowocześniejszym laboratorium informatyki śledczej w Polsce. dowiedz się więcej

jakieć CTA dla testu

Usługi dodatkowe

Zarządzanie informacjami
o podatnościach

pozyskujemy i ujawniamy informacje o podatnościach, analizujemy je, nadajemy odpowiedni priorytet i przygotowujemy odpowiednie podsumowanie. W dalszej kolejności ujawniamy podatności poprzez poinformowanie Klienta w uzgodnionym wcześniej trybie.

Testy
penetracyjne

przeprowadzamy symulowane ataki hakerskie na systemy informatyczne, które pozwalają na weryfikację poziomu zabezpieczeń danego systemu. Na podstawie analizy wyników rekomendujemy działania wdrożeniowy.

Kampanie
phishingowe

projektujemy i realizujemy symulacje ataków na skrzynki mailowe pracowników. Wykorzystujemy do tego celu specjalistyczne oprogramowanie wspierane silnikami AI.

Jakiś śródtytuł bo może będzie dorbze wyglądać

czyli CTA w formie mini

napisz do nas

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Posiadamy jedno z najdłużej
działających laboratoriów
informatyki śledczej
w Polsce.

Wykonaliśmy ponad
10 000 ekspertyz.

Nasz zespół składa się z
wykwalifikowanych
specjalistów z wieloletnim
doświadczeniem.

Prowadzimy sprawy dla
największych instytucji
i jednostek porządku
publicznego w Polsce.

Chcesz poznać pełną ofertę CSIRT Mediarecovery?
Napisz do nas a my odezwiemy się do Ciebie.

  * pole wymagane