Mediarecovery wspiera bezpieczeństwo informacji w bankach

Jak zarządzać bezpieczeństwem informacji i reagować na incydenty – te i wiele innych aspektów związanych z bezpieczeństwem informacji w sektorze bankowym omówią specjaliści z katowickiej firmy Mediarecovery na dorocznym seminarium organizowanym przez Związek Banków Polskich.

Instytucje finansowe za sprawa profilu swojej działalności są dzisiaj chyba najbardziej narażone na ataki komputerowych oszustów. W dzisiejszych czasach przestępcy nie zakładają kominiarek i nie wbiegają z bronią do banku. O wiele niebezpieczniejszym narzędziem w ich rękach są obecnie komputery i internet. Jak walczyć z zagrożeniami czyhającymi w sieci i jednocześnie świadczyć bezpieczne i wygodne usługi finansowe?

Eksperci oceniają, że kradzież tożsamości to przestępstwo XXI w. Najczęstszym celem ataku są więc i będą dane osobowe i dostępowe, bo to one „mówią” systemom informatycznym, że użytkownik jest uprawniony do wykonania danej operacji, np. płatności – mówi Sebastian Małycha, prezes mediarecovery. – Ponieważ chodzi o pieniądze, to – z natury rzeczy – sektor bankowy jest wyjątkowo narażony na atak komputerowych przestępców. Musimy sobie uświadomić tę bolesną prawdę. Oczywiście dzisiejsze, zaawansowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że intruzi nie pozostają bezkarni – dodaje Małycha.

Encase Enterprise – najlepszy na świecie program system bezpieczeństwa informacji.

Encase Enterprise jest jedynym na świecie narzędziem pozwalającym na prowadzenie dochodzeń informatycznych na skale całej sieci firmowej, np. bankowej, a nie pojedynczego komputera, co jest dzisiaj niesłychanie ważne – opowiada Przemysław Krejza, dyrektor ds. rozwoju. – Encase daje nam również bezpośredni, zdalny dostęp do każdego komputera. Z doświadczenia wiemy, ze czynnik ludzki to najsłabsze ogniwo większości systemów bezpieczeństwa a dzięki tak zaawansowanej technologii można czuwać nad przestrzeganiem procedur związanych z bezpieczeństwem. – dodaje Krejza.

Specjalistów Mediarecovery będzie można posłuchać 14 grudnia 2006 roku podczas seminarium „Zarządzanie bezpieczeństwem informacji w banku” którego organizatorem jest Związek Banków Polskich. Odbędzie się ono w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 9/13.