Analiza danych to nie tylko wyliczanie formuł w przysłowiowym Excelu

Przede wszystkim trzeba wyjść poza ramy danych, które można „zamknąć” w tabelkach. Bo co zrobić, gdy pojawiają się wiadomości email, zdjęcia czy nagrania rozmów? Co zrobić, gdy mamy ogromne ilości danych pochodzące z różnych źródeł? Gdy badamy dane związane z potencjalnym przestępstwem lub nadużyciem, gdzie czas i wynik analizy jest kluczowy?

Wtedy wchodzimy w obszar tzw. analiz śledczych, gdzie łączymy możliwości informatyki śledczej i analizy danych, aby uzyskiwać istotne informacje z danych pochodzących z różnych źródeł, pamiętając o ich korelacji.

Dostarczamy rozwiązania do analizy danych

Jesteśmy przekonani, że złożone problemy wymagają zastosowania najlepszych narzędzi.

Mamy do dyspozycji całą gamę narzędzi przeznaczonych do analiz, począwszy od platformy zdolnej przetwarzać i analizować miliardy rekordów, przez narzędzia doskonale radzące sobie z różnorodnymi danymi niestrukturyzowanymi i korelacją danych teleinformatycznych, po platformy do analizy multimediów i analityki mowy.

Usługi analizy danych

Złożone problemy/sprawy, takie jak piramida finansowa, karuzela VAT, wyciek danych z firmy, utrata wrażliwych informacji, stenogram z wielu godzin rozmów, nagranie z monitoringu, gdzie trzeba rozpoznać twarze wymagają wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów.

Specjaliści Laboratorium Mediarecovery są w stanie pomóc w każdej z tych spraw. Wieloletnie doświadczenie, najnowocześniejsze oprogramowanie i korzystanie z najlepszych metod analiz, gwarantują uzyskanie wyniku, czyli kluczowych informacji w danej sprawie.

 • Porównywanie dokumentów, m. in. księgowych – automatyczne wskazywanie dokumentów identycznych i podobnych w całym zgromadzonym materiale, zarówno elektronicznym, jak i papierowym

 • Analiza dokumentów papierowych i cyfrowych, m.in. wskazywanie różnic w treści tych dokumentów

 • Śledzenie obiegu dokumentów w firmie

 • Analiza bilingów telefonicznych w korelacji z danymi wydzielonymi z urządzeń mobilnych

 • Wykrywanie ruchu na nagraniach wideo w celu ograniczenia czasu przeglądania

 • Analiza nagrań audio w celu identyfikacji rozmówców i transkrypcji mowy

 • Wyszukiwanie informacji i tworzenie powiązań pomiędzy wieloma osobami, firmami

 • Pełna analiza komunikacji email, z uwzględnieniem wszystkich odbiorców (DW i UDW) oraz załączników

 • Analiza komunikacji telefonicznej i przez aplikacje (np. Skype)

 • Analiza transakcji bankowych, standardowych i kryptowalutowych

 • Automatyczne wyszukiwanie wyrażeń regularnych: numerów kont bankowych, numerów kart kredytowych, sum pieniędzy, kryptowalut (np. Bitcoin), numerów PESEL, NIP, nazw firm, itp.

Zachęcamy, aby zapoznać się z artykułami w sekcji Baza Wiedzy na stronie ForensicTools.pl