Poznaj swojego wykładowcę

Bez wątpienia przewagą naszych szkoleń jest doświadczone i wyspecjalizowane grono prowadzących. Poniżej można zapoznać się z krótkimi biogramami wykładowców Akademii informatyki śledczej.

Przemysław Krejza

CISSP, CISM, EnCE
Przemysław Krejza

Ekspert z zakresu bezpieczeństwa i analizy informacji cyfrowych. Jest Dyrektorem ds. Badań i Rozwoju w Mediarecovery, gdzie kieruje od 2001 roku największym w tej części Europy laboratorium informatyki śledczej. Pełni rolę Prezesa Stowarzyszenia Instytutu Informatyki Śledczej.

Specjalizuje się w projektowaniu Security Operations Center (SOC), tworzeniu laboratoriów data recovery i informatyki śledczej. Swoje doświadczenie wykorzystuje przy realizacji projektów wdrożeniowych systemów bezpieczeństwa informacji i reakcji na incydenty w instytucjach bankowych, finansowych i telekomunikacyjnych.

Jest autorem wielu publikacji na tematy związane z elektronicznym materiałem dowodowym i informatyką śledczą, które ukazały się w prasie fachowej i wydawnictwach książkowych. Często można usłyszeć go w radio lub telewizji, gdzie zapraszany jest w roli niezależnego eksperta.

Marcin Kulawik

Specjalista informatyki śledczej w laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery.
Marcin Kulawik

Na co dzień zajmuje się analizą danych, licencjonowaniem oprogramowania w zakresie własności intelektualnej oraz sprawami związanymi z przestępstwami przeciwko obrotowi gospodarczemu. Autor ponad 350 ekspertyz sądowych. Uczestnik szkoleń i kursów organizowanych przez amerykańskie i niemieckie firmy specjalistyczne, takie jak X-Ways i OPENTEXT (EnCase). Jest certyfikowanym audytorem wewnętrznym Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnym z normą ISO 27001. Ekspert w zabezpieczaniu danych komputerowych podczas operacji przeprowadzanych przez służby bezpieczeństwa i porządku publicznego. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa osobowego uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą poufne.

Michał Tatar

Specjalista IT w laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery.
Michał Tatar

Jego główne obowiązki w laboratorium informatyki śledczej skupiają się wokół analizy danych i wyszukiwania informacji na urządzeniach mobilnych (Mobile Forensics), w których jest specjalitą. Uczestnik szkoleń i certyfikowanych kursów organizowanych przez zagraniczne firmy specjalistyczne. Zajmuje się implementacją rozwiązań mobilnych zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym (m.in. Mobile Device Management). Prelegent na konferencjach i zamkniętych seminariach dla przedstawicieli organów ścigania z obszaru analizy urządzeń mobilnych. Autor wielu artykułów z zakresu Mobile Forensic.

Przemysław Szczurek

Product Manager ds. Bezpieczeństwa Informacji w TUV NORD Polska.
Przemysław Szczurek

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z branżą IT związany od ponad 10 lat. Obecnie pełni funkcję Product Managera ds. Bezpieczeństwa Informacji w TUV NORD Polska, gdzie odpowiada za rozwój usług związanych z bezpieczeństwem informacji, ciągłością działania, zarządzaniem usługami IT oraz tematyką Ochrony Danych Osobowych. Posiada certyfikaty: Audytora Wiodącego ISO 27001, ISO 20000, Audytora Wewnętrznego ISO 22301, Incident Response Managera i Inspektora Ochrony Danych. Jako trener TUV NORD i wykładowca akademicki duży nacisk stawia na świadomość kadry.

Łukasz Janda

Inżynier odzyskiwania danych.
Łukasz Janda

Przez wiele lat pracował w laboratorium Mediarecovery, gdzie był odpowiedzialny za rozwój technologii data recovery. Przeszedł specjalistyczne szkolenia w USA, Niemczech i na Ukrainie. Nazywany jest często “specjalistą od spraw beznadziejnych”, z którymi nie radzą sobie inni eksperci. Aktualnie prowadzi własną działalność, w ramach której m.in. wciela się w rolę wykładowcy Akademii informatyki śledczej.

Jarosław Góra

Adwokat w kancelarii Ślązak Zapiór i Wspólnicy, Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych, Spółka Komandytowa.
Jarosław Góra

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2010 związany z kancelarią SZiP, gdzie zajmuje się m.in. obsługą prawną podmiotów gospodarczych w zakresie prawa związanego z nowoczesnymi technologiami, prawa IT oraz prawa własności intelektualnej. W 2011 został trenerem Akademii Informatyki Śledczej, gdzie wprowadza uczestników ścieżki “Informatyka Śledcza” w zagadnienia postępowania dowodowego, w tym w kwestie związane z użyciem dowodów cyfrowych.