Niemiecki producent urządzeń do zaawansowanego zabezpieczenia sieci gateProtect i Mediarecovery specjalizująca się w bezpieczeństwie IT i informatyce śledczej podpisały umowę o partnerstwie. W efekcie współpracy polskie firmy będą mogły wdrożyć innowacyjne podejście do kwestii administrowania bezpieczeństwem sieci i infrastrukturą informatyczną.

„Rozwiązania UTM są w przypadku przedsiębiorstw jednym z podstawowych elementów systemu zabezpieczeń. Rosnący potencjał rynku w tym segmencie wskazuje, że jest miejsce na prawdziwie innowacyjne rozwiązania tego typu” – twierdzi Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery. „Najważniejsze z naszego punktu widzenia jest budowa programu partnerskiego opartego o maksymalizację zysków współpracujących z nami firm. Dlatego też dajemy na start każdemu partnerowi status Gold i 30% upust.” – dodaje.

Mediarecovery wspólnie ze specjalistami z Hamburga udzielać będą wsparcia marketingowego, technicznego, sprzedażowego oraz zapewnią dostęp do szkoleń tradycyjnych i e-learningowych dla wszystkich partnerów biorących udział w programie.

Jak mówi Dennis Monner, prezes gateProtect „Europa Wschodnia w ogóle, a Polska w szczególe jest najszybciej rosnącym rynkiem rozwiązań bezpieczeństwa IT. Zapotrzebowanie na rozwiązania UTM jest duże i wciąż rośnie. Mediarecovery posiada doskonałą reputację i stabilną pozycję na polskim rynku. Nasze partnerstwo daje możliwość zapewnienia sprawdzonej na całym świecie technologii i wsparcia w języku polskim.”

Do tej pory gateProtect wykonał już ponad 40 000 wdrożeń na całym świecie. Do grona klientów należą m.in. Mercedes-Benz, Daewoo Electronics, Kia Motors, E.ON AG, Kneipp czy Deutsche Bahn. W swojej ofercie oprócz zaawansowanych rozwiązań firewallowych zarówno w wersji sprzętowej jak i wirtualnej firma gateProtect posiada również dedykowane bramki VPN oraz rozwiązania typu Web/Mail security. W 2011 roku gateProtect zostało uwzględnione w tzw. kwadracie Gartnera w raporcie dotyczącym globalnego rynku UTM.